No products in the cart.
14k White Gold Adjustable Cable Chain (1.10 mm)
$569.99 – $728.99Price range: $569.99 through $728.99
Description
14k white gold, this adjustable cable chain measures a width of 1.10 millimeters and features a heart dangle accent. The chain is adjustable up to 22 inches and 30 inches and is fastened securely with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Width : | 1.10 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
Additional information
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Size | 22 30 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Adjustable,Cable, |
| Width | 1.10 mm |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.4 gram(s) |
Related products
14k White and Yellow Gold Two Tone Sparkle Chain (1.50 mm)
$518.99 – $648.99Price range: $518.99 through $648.99
14k White Gold Solid Curb Chain (3.60 mm)
$1,489.99 – $2,446.99Price range: $1,489.99 through $2,446.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.85 mm)
$562.99 – $997.99Price range: $562.99 through $997.99
14k Yellow Gold Octagonal Box Chain (1.00 mm)
$619.99 – $918.99Price range: $619.99 through $918.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (3.50 mm)
$2,871.99 – $4,793.99Price range: $2,871.99 through $4,793.99
14k Yellow Gold Diamond Cut Cable Link Chain (2.60 mm)
$1,699.99 – $2,223.99Price range: $1,699.99 through $2,223.99























