No products in the cart.
14k White Gold Adjustable Box Chain (0.60 mm)
$232.99
Description
14k white gold, this adjustable box chain measures a width of 0.60 millimeters. The 18 inches can also wear as a 16”, and the 20 inches can also wear as an 18 inches chain secured with a spring ring clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Width : | 0.60 mm |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Box |
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Adjustable,Box, |
| Width | 0.60 mm |
| Chain Type | Box |
| Clasp | Spring Ring |
| Approximate Weight | 1 gram(s) |
Related products
Sterling Silver Diamond Cut Rope Style Chain (2.90 mm)
$155.99 – $250.99Price range: $155.99 through $250.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
14k Yellow Gold Octagonal Box Chain (1.00 mm)
$619.99 – $918.99Price range: $619.99 through $918.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.68 mm)
$337.99 – $476.99Price range: $337.99 through $476.99
14k White Gold Square Wheat Chain (1.80 mm)
$719.99 – $905.99Price range: $719.99 through $905.99























