No products in the cart.
14k Two-Tone Gold Twisted Style Polished Hoop Earrings
$526.99
Description
A simple and elegant pair of oval hoop earrings with a twisted two-row section. Showcasing polished finishing, these pieces are made of 14k two-tone gold and are secured with hinge locks.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.2 grams |
| Metal : | 14K Two-Tone Gold |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 19.00 mm |
| Length : | 25.40 mm |
Additional information
| Weight | 2.2 lbs |
|---|---|
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.75 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 1.00 in |
| Approximate Weight | 2.2 gram(s) |

