No products in the cart.
new
14k Two-Tone Gold Oval Bracelet with Barrel Bead Connectors (9.70 mm)
$2,671.99
Description
Intricately captivating, this chain bracelet showcases polished oval links and barrel-wrapped connectors. Designed in 14k yellow and white gold, this measures 7 1/2 inches and secured with a fleur de lis lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Two-Tone Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 9.70 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.5” | 11.6 grams |
Additional information
| Weight | 11.6 lbs |
|---|---|
| Size | 7.5 |
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.38 in |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 11.6 gram(s) |
Related products
14k White Gold Solid Figaro Bracelet (3.80 mm)
$787.99 – $903.99Price range: $787.99 through $903.99
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99















