No products in the cart.
14K Two Tone Gold Diamon Oro Tennis Necklace (2.40 mm)
$1,918.99
Description
Elevate your elegance with this 14K two tone gold Diamon’Oro tennis necklace. Measuring 17 inches, it features a combination of polished and diamond-cut finishes, creating a stunning interplay of light. Secured with a lobster clasp, this necklace offers both sophistication and security, making it a timeless addition to any jewelry collection.
Product Details:
| Metal : | 14K Two-Tone Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 2.40 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 17 | 8.2 grams |
Additional information
| Weight | 8.2 lbs |
|---|---|
| Size | 17 |
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 2.40 mm |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Link |
| Approximate Weight | 8.2 gram(s) |
Related products
4.0mm 14k Two Tone Gold Reversible Omega Necklace
$2,955.99 – $3,205.99Price range: $2,955.99 through $3,205.99


