No products in the cart.
14k Tri-Color Gold Open Interlaced Ring Pendant
$485.99
Description
Showcasing a trendy geometric style, this pendant features three entwined rings. Crafted in fine 14k yellow, rose, and white tone gold.
Product Details:
| Metal : | 14K Tri-Color Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Length : | 18″ |
| Chain Type : | Cable |
| Chain Metal : | 14K Yellow Gold |
| Item Width : | 0.63 in |
| Item Height : | 0.87 in |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 2.4 grams |
Additional information
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Tri-Color Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Chain Length | 18 |
| Chain Metal | 14K Yellow Gold |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Item Height | 0.87 in |
| Item Width | 0.63 in |
| Approximate Weight | 2.4 gram(s) |