No products in the cart.
14k Tri Color Gold High Polish Puffed Mariner Link Chain (4.90 mm)
Description
This Tri Color Puffed Mariner link chain is beautifully crafted in 14k tri-color gold with a high polish finish and closes with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Tri-Color Gold |
| Width : | 4.90 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Mariner |
Additional information
| Weight | 10.8 lbs |
|---|---|
| Size | 16 18 20 |
| Metal | Tri-Color Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Mariner, |
| Width | 4.90 mm |
| Chain Type | Mariner |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 10.8 gram(s) |
Related products
18k White Gold Box Chain 0.6mm (0.60 mm)
$380.99 – $497.99Price range: $380.99 through $497.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Chain (3.00 mm)
$1,265.99 – $1,887.99Price range: $1,265.99 through $1,887.99
8.2mm 10k Yellow Gold Curb Chain (8.20 mm)
$4,932.99 – $5,370.99Price range: $4,932.99 through $5,370.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.85 mm)
$562.99 – $997.99Price range: $562.99 through $997.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (3.50 mm)
$2,871.99 – $4,793.99Price range: $2,871.99 through $4,793.99























