No products in the cart.
new
14k Rose Gold Polished Long Marquise Motif Earrings
$244.99
Description
An elegant marquise shape combines with polished 14k rose gold to create these bold, majestic hoop earrings. Earrings are 35mm long and held in place by slide clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.9 grams |
| Metal : | 14K Rose Gold |
| Backing : | |
| Width : | 20.00 mm |
| Length : | 35.00 mm |
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Metal | Rose Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.79 in |
| Length | 1.38 in |
| Approximate Weight | 0.9 gram(s) |


