No products in the cart.
14k Rose Gold High Polish Scribbles Heart Necklace
$324.99
Description
This Scribbles Heart necklace is a beautiful addition to complete your look. Great for layering or wearing independently. Crafted in 14k rose gold with a high polish finish & a spring clasp closure. Available in an 18 inches length.
Product Details:
| Metal : | 14K Rose Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Heart Height : | 0.50 in |
| Heart Width : | 0.50 in |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18” | 1.4 grams |
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Rose Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Heart |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Spring Ring |
| Heart Height | 0.50 in |
| Heart Width | 0.50 in |
| Approximate Weight | 1.4 gram(s) |








