No products in the cart.
14k Rose Gold Fancy Weave Motif Bangle (3.40 mm)
$2,097.99
Description
Exquisite woven detailing highlights the chic style of this 14k rose gold bangle. Quite a beauty, this comes in size 7 1/4 inches and is secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Rose Gold |
| Width : | 3.40 mm |
| Clasp : | Lobster |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.25” | 6.6 grams |
Additional information
| Weight | 6.6 lbs |
|---|---|
| Size | 7.25 |
| Metal | Rose Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Weave |
| Width | 0.12 in |
| Clasp | Lobster |
| Approximate Weight | 6.6 gram(s) |





