No products in the cart.
14K Rose Gold Extra Wide Paperclip Chain Bracelet (6.10 mm)
$944.99
Description
This eye-catching bracelet features beautifully polished links of unique paperclip chain that bring out the timeless beauty of 14K rose gold. Bracelet is 7 1/2 inches long, 6.1mm wide, and closes with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Rose Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 6.10 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.5” | 4.2 grams |
Additional information
| Weight | 4.2 lbs |
|---|---|
| Size | 7.5 |
| Metal | Rose Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.24 in |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 4.2 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k White Gold Solid Figaro Bracelet (3.80 mm)
$787.99 – $903.99Price range: $787.99 through $903.99
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99











