No products in the cart.
14K Rose Gold Diamond Cut Stack Bangle Bracelet (1.80 mm)
$1,301.99
Description
Crafted in 14K rose gold, this elegant 7 inches diamond cut stack bangle bracelet adds brilliance and texture to any look. Designed with a pear shaped lobster clasp for secure wear, it’s perfect for stacking or as a standalone statement piece.
Product Details:
| Metal : | 14K Rose Gold |
| Width : | 1.80 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7 | 4.6 grams |
Additional information
| Weight | 4.6 lbs |
|---|---|
| Size | 7 |
| Metal | Rose Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 1.80 mm |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 4.6 gram(s) |



