No products in the cart.
14K Rose Gold Bold Paperclip Chain (4.2 mm)
$1,018.99
Description
This simple yet dramatic chain combines the timeless shine of 14K rose gold and the modern geometry of paperclip chain links.
Product Details:
| Metal : | 14K Rose Gold |
| Width : | 4.20 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Link |
Additional information
| Weight | 4.5 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Rose Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 4.20 mm |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 4.5 gram(s) |
Related products
18k White Gold Box Chain 0.6mm (0.60 mm)
$380.99 – $497.99Price range: $380.99 through $497.99
Sterling Silver Diamond Cut Rope Style Chain (2.90 mm)
$155.99 – $250.99Price range: $155.99 through $250.99
8.2mm 10k Yellow Gold Curb Chain (8.20 mm)
$4,932.99 – $5,370.99Price range: $4,932.99 through $5,370.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
14k Yellow Gold Round Box Chain (2.5 mm)
$1,162.99 – $1,657.99Price range: $1,162.99 through $1,657.99
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.68 mm)
$337.99 – $476.99Price range: $337.99 through $476.99
14k White Gold Square Wheat Chain (1.80 mm)
$719.99 – $905.99Price range: $719.99 through $905.99





















