No products in the cart.
14k Rose Gold Adjustable Cable Chain (1.10 mm)
$404.99
Description
Crafted in 14k rose gold this adjustable cable chain measures a width of 1.10 millimeters. The 18 inches can also be worn as 16 inches, and the 20 inches can also be worn as an 18 inches. Chain is secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Rose Gold |
| Width : | 1.10 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
Additional information
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Rose Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Adjustable,Cable, |
| Width | 1.10 mm |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 1.7 gram(s) |
Related products
18k White Gold Box Chain 0.6mm (0.60 mm)
$380.99 – $497.99Price range: $380.99 through $497.99
8.2mm 10k Yellow Gold Curb Chain (8.20 mm)
$4,932.99 – $5,370.99Price range: $4,932.99 through $5,370.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
14k White Gold Solid Curb Chain (3.60 mm)
$1,489.99 – $2,446.99Price range: $1,489.99 through $2,446.99
14k Yellow Gold Classic Box Chain (0.85 mm)
$562.99 – $997.99Price range: $562.99 through $997.99























