No products in the cart.
10k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (7.90 mm)
$2,060.99
Description
This solid Figaro bracelet comes in 10k yellow gold and has a width of 8.0 millimeters. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 10K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 7.90 mm |
| Chain Type : | Figaro |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 8.5 | 12.7 grams |
Additional information
| Weight | 12.7 lbs |
|---|---|
| Size | 8.5 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Figaro, |
| Chain Type | Figaro |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Figaro |
| Approximate Weight | 12.7 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99








