No products in the cart.
10k Yellow Gold Polished Station Cross Anklet (1.00 mm)
Description
A polished 10k yellow gold anklet featuring a small cross station, perfect for adding elegance to any outfit. Measuring 10 inches and secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 10K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 1.00 mm |
| Chain Type : | Cable |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 10 | 2 grams |
Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Size | 10 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Fancy, |
| Width | 1.00 mm |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Cable |
| Approximate Weight | 2 gram(s) |
Related products
5 Carat Cushion Lab Grown IGI G/VS1 Diamond Solitaire Ring in 10K Yellow Gold
$2,375.99 – $2,795.99Price range: $2,375.99 through $2,795.99









