No products in the cart.
10k Yellow Gold Polished Hoop Earrings (2×40 mm)
$274.99
Description
These timeless hoop earrings crafted in 10k yellow gold and measure 40 millimeters in diameter, featuring a snap lock backing.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.6 grams |
| Metal : | 10K Yellow Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 2.00 mm |
| Diameter : | 40.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.08 in |
| Backing | Snap Lock |
| Diameter | 1.57 in |
| Length | 1.57 in |
| Approximate Weight | 1.6 gram(s) |





