No products in the cart.
10k Yellow Gold Lite Figaro Bracelet (5.60 mm)
$499.99
Description
This lite Figaro bracelet comes in 10k yellow gold and has a width of 5.4 millimeters. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 10K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 5.60 mm |
| Chain Type : | Figaro |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 8.5” | 2.8 grams |
Additional information
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Size | 8.5 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Figaro |
| Width | 0.21 in |
| Chain Type | Figaro |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.8 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99














