No products in the cart.
new
10k Yellow Gold Diamond Cut Hoop Earrings (3x20mm)
$215.99
Description
These timeless diamond cut hoop earrings crafted in 10k yellow gold and measure 20 millimeters in diameter, featuring a snap lock backing.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.3 grams |
| Metal : | 10K Yellow Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 3.00 mm |
| Diameter : | 20.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.12 in |
| Backing | Snap Lock |
| Diameter | 0.79 in |
| Length | 0.79 in |
| Approximate Weight | 1.3 gram(s) |







