No products in the cart.
10k Yellow Gold Byzantine Design Chain Bracelet (7.00 mm)
$997.99 – $1,085.99Price range: $997.99 through $1,085.99
Description
Radiating, exquisite style this bracelet features a Byzantine link design. Made of fine 10k yellow gold and secured with a classic lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 10K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 7.00 mm |
| Chain Type : | Byzantine |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.25” | 6.3 grams |
| 8” | 6.6 grams |
Additional information
| Weight | 6.3 lbs |
|---|---|
| Size | 7.25, 8 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Byzantine&44;Fancy |
| Width | 0.28 in |
| Chain Type | Byzantine |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 6.3 gram(s) |










