No products in the cart.
10k White Gold Solid Diamond Cut Rope Chain (1.40 mm)
Description
This solid diamond cut rope chain comes in 14k white gold and has a width of 1.4 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Width : | 1.40 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Rope |
Additional information
| Weight | 2.6 lbs |
|---|---|
| Size | 16 18 20 22 24 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Rope, |
| Width | 1.40 mm |
| Chain Type | Rope |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.6 gram(s) |
Related products
14k White Gold Round Wheat Chain (1.2 mm)
$603.99 – $860.99Price range: $603.99 through $860.99
10k Yellow Gold Semi Solid Miami Cuban Chain (4.50 mm)
$1,563.99 – $2,107.99Price range: $1,563.99 through $2,107.99
Sterling Silver Diamond Cut Rope Style Chain (2.90 mm)
$155.99 – $250.99Price range: $155.99 through $250.99
14k Yellow Gold Curb Chain (6.20 mm)
$2,204.99 – $2,836.99Price range: $2,204.99 through $2,836.99
14k White and Yellow Gold Two Tone Sparkle Chain (1.50 mm)
$518.99 – $648.99Price range: $518.99 through $648.99
14k White Gold Solid Curb Chain (3.60 mm)
$1,489.99 – $2,446.99Price range: $1,489.99 through $2,446.99





















