No products in the cart.
new
10k White Gold Fancy Hoop Earrings
$87.99
Description
Intricately crafted in 10k white gold, these round hoop earrings feature delicate detailing for a fancy look and are secured with a snap post backing.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.4 grams |
| Metal : | 10K White Gold |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 16.00 mm |
| Length : | 16.00 mm |
Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Width | 0.63 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.63 in |
| Approximate Weight | 0.4 gram(s) |


