No products in the cart.
10k White Gold Adjustable Rope Chain (0.95 mm)
$465.99
Description
10k white gold, this adjustable rope chain measures a width of 0.95 millimeters and features a heart dangle accent. The chain is adjustable up to 22 inches and is fastened securely with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 10K White Gold |
| Width : | 0.95 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Rope |
Additional information
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Size | 22 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Adjustable,Rope, |
| Width | 0.95 mm |
| Chain Type | Rope |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.8 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Super Flex Herringbone Chain (4.60 mm)
$1,622.99 – $2,297.99Price range: $1,622.99 through $2,297.99
14k White and Yellow Gold Two Tone Sparkle Chain (1.50 mm)
$518.99 – $648.99Price range: $518.99 through $648.99
14k White Gold Solid Curb Chain (3.60 mm)
$1,489.99 – $2,446.99Price range: $1,489.99 through $2,446.99
Rhodium Plated 1.8mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (1.80 mm)
$39.99 – $52.99Price range: $39.99 through $52.99
Rhodium Plated 2.5mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (2.50 mm)
$67.99 – $77.99Price range: $67.99 through $77.99
14k Yellow Gold Octagonal Box Chain (1.00 mm)
$619.99 – $918.99Price range: $619.99 through $918.99
Sterling Silver Rhodium Plated Box Chain (1.10 mm)
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99
14k White Gold Square Wheat Chain (1.80 mm)
$719.99 – $905.99Price range: $719.99 through $905.99




















