No products in the cart.
10k Two-Tone Gold Geometric Diamond Motif Bangle (6.00 mm)
$662.99 – $807.99Price range: $662.99 through $807.99
Description
Eye-catching textured finish highlights the geometric diamond pattern style of this bangle. Crafted in 10k yellow and white gold, this comes in sizes 7 inches and 8 inches.
Product Details:
| Metal : | 10K Two-Tone Gold |
| Width : | 6.00 mm |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7” | 4.1 grams |
| 8” | 5 grams |
Additional information
| Weight | 4.1 lbs |
|---|---|
| Size | 7, 8 |
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Width | 0.24 in |
| Approximate Weight | 4.1 gram(s) |
Related products
Classic Bangle in 14k White Gold (5.00 mm)
$1,272.99 – $1,405.99Price range: $1,272.99 through $1,405.99
Classic Floral Carved Bangle in 14k Yellow Gold (8.00 mm)
$2,485.99 – $2,694.99Price range: $2,485.99 through $2,694.99
Classic Floral Carved Bangle in 14k White Gold (8.00 mm)
$2,575.99 – $2,920.99Price range: $2,575.99 through $2,920.99










