No products in the cart.
1 1/2 Carat Cushion Lab Grown IGI G/VS1 Diamond Solitaire Ring in 10K White Gold
$1,467.99
Description
Additional information
| Weight | 2.9 lbs |
|---|---|
| Size | 3, 3.5, 4, 4.5, 5, 5.5, 6, 6.5, 7, 7.5, 8, 8.5, 9 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Fancy,Solitaire, |
| Width | 1.50 mm |
| Number Of Diamonds | 1 Diamond |
| Shape | Cushion Diamond |
| Stone Creation Method | Lab Grown Diamond (CVD Process) Diamond |
| Color | G |
| Approximate Weight | 2.9 gram(s) |





