No products in the cart.
14k Yellow Gold Singapore Style Adjustable Chain (1.40 mm)
$489.99
Description
A darling heart motif charm accents the versatile but straightforward style of this delicate Singapore chain. Secured with a classic lobster lock and adjustable up to 22 inches.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 1.40 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Singapore |
Additional information
| Weight | 2.2 lbs |
|---|---|
| Size | 22 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Adjustable, |
| Width | 1.40 mm |
| Chain Type | Singapore |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.2 gram(s) |
Related products
14k White Gold Round Wheat Chain (1.2 mm)
$603.99 – $860.99Price range: $603.99 through $860.99
14k White and Yellow Gold Two Tone Sparkle Chain (1.50 mm)
$518.99 – $648.99Price range: $518.99 through $648.99
14k Yellow Gold Round Box Chain (2.5 mm)
$1,162.99 – $1,657.99Price range: $1,162.99 through $1,657.99
Rhodium Plated 2.5mm Sterling Silver Popcorn Style Chain (2.50 mm)
$67.99 – $77.99Price range: $67.99 through $77.99
14k Yellow Gold Octagonal Box Chain (1.00 mm)
$619.99 – $918.99Price range: $619.99 through $918.99
Sterling Silver Rhodium Plated Box Chain (1.10 mm)
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99






















