No products in the cart.
new
10k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (6.60 mm)
$1,684.99
Description
This solid Figaro bracelet comes in 10k yellow gold and has a width of 6.6 millimeters. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 10K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 6.60 mm |
| Chain Type : | Figaro |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 8.5 | 10.3 grams |
Additional information
| Weight | 10.3 lbs |
|---|---|
| Size | 8.5 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Figaro, |
| Chain Type | Figaro |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Figaro |
| Approximate Weight | 10.3 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (4.50 mm)
$1,131.99 – $1,335.99Price range: $1,131.99 through $1,335.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99












