No products in the cart.
Sterling Silver Triple Row Hoop Earrings
$110.99
Description
Elegant sterling silver triple row hoop earrings featuring a polished finish and sleek layered design. The triple row detail adds depth and shine, creating a refined and timeless look perfect for everyday wear or special occasions.
Product Details:
| Approximate Weight : | 6.7 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 32.70 mm |
| Length : | 33.90 mm |
Additional information
| Weight | 6.7 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Hoops, |
| Width | 32.70 mm |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 33.90 mm |
| Approximate Weight | 6.7 gram(s) |




