No products in the cart.
Sterling Silver Thick Oval Link C Hoop Earrings
$77.99
Description
Stylish sterling silver thick oval link C hoop earrings featuring a bold open-link design and high-polish finish. The chunky oval links add modern edge and shine, creating a statement piece perfect for elevating both casual and dressy looks.
Product Details:
| Approximate Weight : | 4.8 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 17.40 mm |
| Length : | 40.10 mm |
Additional information
| Weight | 4.8 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Hoops, |
| Width | 17.40 mm |
| Backing | Push Back |
| Length | 40.10 mm |
| Approximate Weight | 4.8 gram(s) |




