No products in the cart.
Sterling Silver Textured Love Knot Stud Style Earrings(9mm)
$85.99
Description
Radiating nautical charm and elegance, these love knot stud earrings showcase rope inspired texture detailing. Crafted in rhodium plated sterling silver.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.6 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Push Back |
| Diameter : | 9.00 mm |
Additional information
| Weight | 2.6 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Love Knot&44;Studs |
| Width | 0.35 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.35 in |
| Approximate Weight | 2.6 gram(s) |









