No products in the cart.
new
Sterling Silver Round Hoop Earrings with Beaded Texture
$72.99
Description
The classic shape of round hoops meets the intrigue of a modern beaded texture in these gorgeous sterling silver earrings. Earrings are held in place by hinged clasps.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 38.00 mm |
| Length : | 38.00 mm |
Additional information
| Metal | Sterling Silver |
|---|---|
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Fancy&44;Hoops |
| Width | 1.50 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 1.50 in |






