No products in the cart.
Sterling Silver Ridged Circular Chain Bracelet with Rhodium Plating (6.00 mm)
$126.99
Description
Small ridged circular links provide style and elegance to this rhodium plated sterling silver charm bracelet. A beautiful piece available in sizes 7 1/4 inches and 8 inches and secured with a lobster lock.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 6.00 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.25” | 10 grams |
Additional information
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Size | 7.25, 8 |
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Link Charm |
| Width | 0.25 in |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 10 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99

















