No products in the cart.
Sterling Silver Rhodium Plated Twisted Hoop Earrings
$67.99
Description
Elegant sterling silver rhodium plated twisted hoop earrings featuring a sleek, intertwined design with a brilliant polished finish. The rhodium plating enhances shine and durability, offering a timeless, sophisticated look perfect for any occasion.
Product Details:
| Approximate Weight : | 4 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 20.20 mm |
| Length : | 26.30 mm |
Additional information
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Hoops, |
| Width | 20.20 mm |
| Backing | Push Back |
| Length | 26.30 mm |
| Approximate Weight | 4 gram(s) |





