No products in the cart.
new
Sterling Silver Polished Puffed Hoop Earrings
$114.99
Description
These polished puffed semicircles of polished sterling silver will add drama and high shine to any occasion. Earrings are 23mm long and hang from hinged clasps.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 23.00 mm |
| Length : | 27.50 mm |
Additional information
| Metal | Sterling Silver |
|---|---|
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Hoops |
| Width | 1.08 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 0.90 in |





