No products in the cart.
Sterling Silver Polished Hoop Style Earrings with Rhodium Plating (3x15mm)
$44.99
Description
Featuring a medium sized thickness of 3 millimeters, this pair of hoop earrings is wonderfully lovely. Designed in polished rhodium plated sterling silver and secured with snap locks.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.7 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 3.00 mm |
| Diameter : | 15.00 mm |
Additional information
| Weight | 2.7 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.60 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.60 in |
| Approximate Weight | 2.7 gram(s) |





