No products in the cart.
Sterling Silver Faceted Motif Hoop Earrings with Rhodium Plating(2x25mm)
$41.99
Description
Delicate and striking, these thin round hoop earrings feature weave like faceted detailing. Beautiful in rhodium plated sterling silver and secured with snap locks.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.6 grams |
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Backing : | Snap Lock |
| Width : | 2.00 mm |
| Diameter : | 25.00 mm |
Additional information
| Weight | 2.6 lbs |
|---|---|
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.98 in |
| Backing | Snap Lock |
| Length | 0.98 in |
| Approximate Weight | 2.6 gram(s) |







