No products in the cart.
Pearl and Gold Alternating Bead Necklace in 14K Yellow Gold
$1,179.99
Description
Exude sophisticated style with this polished 14k yellow gold beaded and pearl chain necklace. Delicate gold beads and elliptical white freshwater pearls, measuring 3-3.9mm, alternate in a sleek, eye-catching design. This piece artfully marries classic charm with modern aesthetics, making it a truly stunning statement piece for any occasion
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Chain Type : | Link |
| Pearl Type : | freshwater-cultured |
| Shape : | round-shape |
| Pearl Size : | 9.0mm |
Additional information
| Size | 18 |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Shape | Round |
| Chain Type | Link |
| Adjustable Size | Link |
| Pearl Size | 9.0mm |
| Pearl Type | Freshwater |
Related products
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99
14k Yellow Gold Solid Figaro Bracelet (3.00 mm)
$578.99 – $647.99Price range: $578.99 through $647.99




