No products in the cart.
Le Serpent Curb Link Bracelet in 14K Yellow Gold (7.00 mm)
$3,103.99
Description
A bold statement of strength, this 14k yellow gold curb link bracelet features 7mm links leading to a sleek, enamel-detailed serpent head in white, black and green. With its substantial chain and striking design, it exudes mystery and power and is perfect for those who appreciate impactful aesthetics and symbolic elegance.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 7.00 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.5 | 11 grams |
Additional information
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Size | 7.5 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Link |
| Adjustable Size | Link |
| Approximate Weight | 11 gram(s) |
Related products
14k White Gold Solid Figaro Bracelet (3.80 mm)
$787.99 – $903.99Price range: $787.99 through $903.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99




















