No products in the cart.
Double Rope Chain Bracelet in 10k Yellow Gold (2.10 mm)
$394.99
Description
This double rope bracelet will add subtle sparkle to any occasion. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 10K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 2.10 mm |
| Chain Type : | Rope |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7.25” | 2.3 grams |
Additional information
| Weight | 2.3 lbs |
|---|---|
| Size | 7.25 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Braided&44;Fancy |
| Width | 0.12 in |
| Chain Type | Rope |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.3 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99

















