No products in the cart.
Checkered Butterfly Necklace in 14K Yellow Gold
$369.99
Description
This 14k yellow gold necklace features a butterfly pendant gracefully suspended on an 18 inches chain. The pendant’s diamond-cut, checkered pattern adds texture and dimension. Its radiant finish and intricate detailing create a visually striking piece that is a delightful expression of artistry. Secured with a Spring Ring clasp closure.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 1.4 grams |
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Spring Ring |
| Adjustable Size | Link |
| Approximate Weight | 1.4 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Double Link Charm Bracelet (5.00 mm)
$968.99 – $972.99Price range: $968.99 through $972.99







