No products in the cart.
Bar Post Earrings in 14k Yellow Gold
$266.99
Description
These gold bar post earrings make a simple fashion statement. Earrings are 3 millimeters wide, 13 millimeters long, and held in place with pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.1 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 3.00 mm |
| Length : | 13.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.12 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.51 in |
| Approximate Weight | 1.1 gram(s) |



