No products in the cart.
Alternating Bead Chain Necklace in 14K Yellow Gold
$701.99 – $1,065.99Price range: $701.99 through $1,065.99
Description
Define your style with this 14k yellow gold bead necklace, showcasing an alternating design of diamond-cut and textured beads, separated by a delicate gold chain. The captivating interplay of light and texture adds depth and dimension, making it a versatile statement piece and a stunning blend of artistry and elegance. Secured with a lobster clasp closure.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 2.6 grams |
| 30 | 3.8 grams |
Additional information
| Weight | 2.6 lbs |
|---|---|
| Size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Link |
| Approximate Weight | 2.6 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99












