No products in the cart.
14K Yellow Gold X Earrings
$489.99
Description
The classic “X” shape is translated beautifully as a modern adornment in these exquisite 14K yellow gold earrings. Post earrings measure 12.5x11mm and are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 11.00 mm |
| Length : | 12.50 mm |
Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.43 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.49 in |
| Approximate Weight | 2 gram(s) |





