No products in the cart.
14k Yellow Gold with Peace Symbol Pendant
$210.99
Description
A classic, shiny gold symbol of Peace adorns a simple gold chain. The pendant is 17 inches long and closes with a spring ring clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Length : | 17″ |
| Chain Type : | Cable |
| Chain Metal : | 14K Yellow Gold |
| Item Width : | 0.50 in |
| Item Height : | 0.50 in |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 17 | 0.8 grams |
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Size | 17 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Chain Length | 17 |
| Chain Metal | 14K Yellow Gold |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Spring Ring |
| Item Height | 0.50 in |
| Item Width | 0.50 in |
| Approximate Weight | 0.8 gram(s) |