No products in the cart.
14k Yellow Gold White Pave High Polish Modern Lite Figaro Bracelet (9.50 mm)
$2,704.99
Description
This Modern Lite Figaro bracelet with white pave is beautifully crafted in 14k yellow gold with a high polish finish and closes with a box clasp. Measuring 9.5 mm width and available in 8 1/4 inches length.
Product Details:
| Metal : | 14K Two-Tone Gold |
| Clasp : | Box Clasp |
| Width : | 9.50 mm |
| Chain Type : | Figaro |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 8.25” | 11.8 grams |
Additional information
| Weight | 11.8 lbs |
|---|---|
| Size | 8.25 |
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Figaro |
| Width | 0.37 in |
| Chain Type | Figaro |
| Clasp | Box Clasp |
| Approximate Weight | 11.8 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99















