No products in the cart.
14k Yellow Gold V Shaped Puffed Hoop Earrings
$563.99
Description
These elegant 14k yellow gold hoop earrings feature a unique modern “V” shape and an intriguing texture. Earrings are held in place by hinged clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.4 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 13.50 mm |
| Length : | 28.80 mm |
Additional information
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Hoops |
| Width | 0.50 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 1.00 in |
| Approximate Weight | 2.4 gram(s) |










