No products in the cart.
14K Yellow Gold Triple Row Hoop Earrings
$565.99
Description
These Triple Row hoop earrings add the subtle texture & depth you are looking for! Great for pairing alongside others or wearing independently. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & a hinged clasp.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.4 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 23.00 mm |
| Length : | 26.00 mm |
Additional information
| Weight | 2.4 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Hoops |
| Width | 0.75 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 0.75 in |
| Approximate Weight | 2.4 gram(s) |






