No products in the cart.
14K Yellow Gold Tree of Life Bracelet (1.20 mm)
$108.99
Description
A heartfelt Tree of Life symbol punctuates fine mirrored chain to create this simply gorgeous 14K yellow gold bracelet. Bracelet is 7 inches long, 1.2mm wide, and closes with a spring ring clasp. Tree of Life symbol measures 12.5×7.9mm.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Width : | 1.20 mm |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7” | 0.4 grams |
Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Size | 7 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Spring Ring |
| Approximate Weight | 0.4 gram(s) |
Related products
14k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (4.50 mm)
$585.99 – $668.99Price range: $585.99 through $668.99
14k Yellow Gold Solid Diamond Cut Rope Bracelet (2.50 mm)
$556.99 – $630.99Price range: $556.99 through $630.99




















