No products in the cart.
14k Yellow Gold Post Earrings with Textured Circles
$317.99
Description
An energetic pattern of cross-hatched lines adds texture and contrast to these classic round 14k yellow gold post earrings. Earrings are held in place by pushback clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 1.3 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 11.00 mm |
| Length : | 11.00 mm |
Additional information
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Width | 0.43 in |
| Backing | Push Back |
| Length | 0.43 in |
| Approximate Weight | 1.3 gram(s) |




