No products in the cart.
14k Yellow Gold Polished Twisted Hoop Earrings(3x11mm)
$429.99
Description
Beautiful polished 14k yellow gold is elegantly twisted around these sophisticated hoop earrings. Earrings are 11mm long and are held in place by hinged clasps.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2.2 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Hinged Snap Back |
| Width : | 3.00 mm |
| Diameter : | 11.00 mm |
Additional information
| Weight | 2.2 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Hoops |
| Width | 0.44 in |
| Backing | Hinged Snap Back |
| Length | 0.44 in |
| Approximate Weight | 2.2 gram(s) |







